14-Nové Město-Hlinsko

28-29.10.2002

     Vandr č.14

Nové Město –Hlinsko

(přes Žďárské vrchy)

58km

 

Členové : P, T, P, ½ D

Výbava : jako jindy

Mapy : jako jindy

Jídlo : jako jindy

atd, atd : všechno stejný, přečtěte si to u předchozích akcí, nemám čas.                                                                                    (navíc 1,5l Měšťan v plastu)

Foťáky : 3x (za zmínku stojí Peťův foťák, který dostal jeho tatínek jako dárek ke knize. Možnost přepínání na panoramatické obrázky mě natolik uchvátila, že jsem ostýchavého Peťu donutil, aby ho vzal s sebou. Abychom kroniku vyšperkovali těmito úžasnými fotografiemi. (teď ho asi zase pro změnu donutím, aby ho vyhodil)

nmmapa1

nmmapa2

 Motto a zároveň úryvek z tohoto bestseleru :

„Tak kdepak nám to vaří?“ řekne zamyšleně Tomáš a pomalu se rozhlíží po údolí, ve kterém je Hlinsko jako na dlani. Sledujeme jak přivírá oči, aby lépe zaostřil na dálku. Po několika vteřinách zvedne ruku a neomylně ukáže na pivovarský komín.

 nm3

 

1den – 29km

Bereme si 1den dovolené, abychom více užili vandru. V pátek ráno na nádraží sraz v 5:40. David musí mít samozřejmě vyjímku a tak jsme s ním domluveni, že přijede večer v 18:30 do Křižánek do Hostince za řekou.

Máme absolvovat přestupy v HB a Žďáře nad Sázavou. Cílová stanice je Olešná za Novým Městem na Moravě.

Ve Žďáře Tomáš slyšel rozhovor dvou babek, že tenhle vlak jede na Nové Město (přitom báby říkaly Brno-město, jak jsme zjistili později). Takže jsme ve špatném vlaku a jedeme na Brno. Vystupujeme tudíž na první zastávce, což je Ostrov nad Oslavou. Jdeme do městečka na autobus, který nejede. Naštěstí Tomáš napravil svojí chybu a zastavil kolem projíždějící Kostelecké auto. Řidič se nám trochu vysmál, pak vypnul chlazení a já a Peťa jsme naloženi k bednám. Tomáš s ním sedí vepředu. Uděláme s ním část rozvozu po vesnicích a vyhodí nás na kraji Nov. Města – což je OK.

Jdeme přes Pohledec kolem Vávrovky na zelenou. Míjíme Pohledeckou skálu (800m) do Studnice, kde už jsme na vandru jednou byli. Kopeček (821m), Pasecká skála (818m), tam obědváme. Kadov (pivo, čaj, rum), Samotín, Dráteníčky s výstupem na vrchol. Celý den je mlha, mrholí a ke konci i prší. Malínská skála (811m) po červené Lisovská sála (801m). Po žluté Devět skal (836m), svačíme u chaty pod skálou a Tomáš si v dešti vyleze na vyhlídku, aby viděl to h…o z blízka. Bílá skála po modré a Křižánky, kde jsme promočený a v Hostinci za Řekou si sušíme věci.

Během chvilky přiveze šampónka jeho manželka s kamarádko, které po chvilku odjíždí. V hospodě raději zůstaneme co nejdéle a pak jdeme spát do autobusové zastávky.

 

Druhý den – 29km

Vyrážíme do mlhy po modré a po přejetých žábách na Čtyři palice, Milovské perničky, Zkamenělý zámek. V Karlštejně na červenou přes golfové hřiště do Svratky na dršťkovou a pivo. Chlumětín, Kameničky. Po zelené Lány, Hamry, Hlinsko a v sobotu večer domů, jelikož je špatné počasí.

Moc se nám na vandru líbilo, příště jedeme zase. Jenom pro úplnost byl s námi i Peťa o kterým jsem se vůbec nezmínil.

Napsal Pavel

nm4nm5

nm1

Autoportrét s chladícím zařízením

nm2

Byli jsme rádi, že nám nosil Tomáš v bednách teplo

nm6

Máte tam i svačinku, řekl nám vysmátý řidič a zavřel nás v mrazáku

nm7

Fotek se sněhem jsme měli víc, ale byli pořizovány panoramatickým fotoaparátem, tudíž je nemáme

nm8

Panoramatický pohled na Blatiny (opravdu exklusivní)

nm9

   Dráty

nm10

Dobytí Lisovské skály (801m)

nm11

Oběd z ptačí perspektivy

nm12

Tomášem pojmenovaný záhadný vrch

nm13

Ojedinělý exemplář antibonsaje

nm14

Zátka

nm15

Opilcova rána vleže i v sedě

nm16

Zákulisí módní přehlídky – Nebojte se barevných spoďárů

nm17

Zleva : Fluora 90, Blend-a-med

 nm19

Čtyři palice (jako plánujeme další cestu)

nm18

Čtyři palice- Krakonoš a lyžníci

nm20

My věnujem se velmi sportu, obzvláště pak profi golfu.

nm21

Rekreační středisko kožešníků na anonymním zámečku

nm22

Studené fazole + vítr jak na Vídrholci + zima =Tomášův výraz

 nm23

„Tak kdepak nám to vaří“

nm24

Napsat komentář